18.03.2019
Dziś dało się poczuć zbliżającą się wiosnę i Jurek sporo czasu spędził na tarasie ciesząc się swoim ulubionym słonkiem. W dni powszednie nie ma dużo czasu na beztroskę. Zazwyczaj w tygodniu Jurek ma 2-3 godziny rehabilitacji w domu, na materacu, na grubym walcu, ćwiczenia poprawnego siadu na krzesełku, próby chodzenia lub jazdę na rowerze stacjonarnym. Nadal pracuje z neurologopedą i trenerem EEG Biofeedback. Prócz tego prawie co tydzień wychodzimy z domu na basen, bo tam jest szansa łatwiej uzyskać nowe funkcje. Na początku stycznia Jurek był w Krakowie, gdzie podano mu drugą dawkę komórek macierzystych. Po przerwie zimowej wróciliśmy do wizyt w Centrum Neurorehabilitacji na terapie metodą Vojty oraz u szefa :). Zimą i aż do teraz brakowało pary na wyjścia z domu, ale tydzień temu mimo zimna udała się terapia na boisku. Na wycieczki dla przyjemności mamy nadzieję też przyjdzie czas…
Obserwujemy niewielki, ale stały progres. To są często drobne zmiany: większy zakres ruchu, dłuższe utrzymanie poprawnej postawy, lepsze poczucie ciała, nowe pytania, nowe emocje. Za to osoby, których dłużej nie było, widzą postęp realny :) .
Jak co roku, chcielibyśmy prosić w imieniu Jurka, o przekazanie 1% podatku z Waszych rocznych rozliczeń na rzecz jego rehabilitacji. Wasze dotychczasowe wsparcie, za które bardzo dziękujemy, zapewniło Jurkowi ciągłość kompleksowej terapii, która jest warunkiem jej skuteczności. Wszystkie dane dotyczące fundacji są niezmienione, takie jak w ubiegłych latach.
Czyli: Numer KRS: 0000050135, z dopiskiem "HIPOLIT". Dokładna instrukcja znajduje się na podstronie 1% podatku.
W tym roku mamy w planie jeszcze trzy zabiegi podania komórek macierzystych, których rolą jest odbudowa uszkodzonych obszarów mózgu – seria 5 dawek jest najczęściej stosowanym trybem i liczymy na pozytywne efekty tej terapii; na szybsze niż dotychczas postępy, w kierunku samodzielności Jurka. Niestety, terapia komórkami, mimo że już zaliczana do standardowych, nie jest refundowana przez NFZ. Koszty są znaczne, dlatego prosimy o zaangażowanie i udostępnianie informacji o Jurku Waszym znajomym.
Na obrazkach: tuż po powrocie z ćwiczeń na boisku, dzień liczby Pi (również pi jak pizza ;) ), chill z siostrą, ciasteczko na tarasie, Wawel z okna samochodu, w szpitalu Regenmed na dzień po zabiegu, urodziny w Pasażu.
23.12.2018
Drodzy, znów długo nas nie było... wszyscy zabiegani, w trosce o Jurka i naturalnie w swoich sprawach. Za nami wakacje nad ukochanym morzem, gdzie upalna pogoda sprzyjała plażowaniu, kąpielom i ćwiczeniom na piasku. Latem Jurek otrzymał pierwszą dawkę komórek macierzystych. Zrobił trochę postępów. Jurek coraz dokładniej śledzi otoczenie i uczestniczy w rozmowach, zadaje dużo pytań. Jesień minęła pracowicie z cotygodniową terapią na basenie, próbami chodzenia, codziennymi ćwiczeniami z naszą zaufaną ekipą fizjoterapeutów i neurologopedą. W styczniu mamy zaplanowaną kontynuację terapii komórkami macierzystymi, a co za tym idzie jeszcze większy wysiłek w rehabilitacji.
Bardzo serdecznie dziękujemy za Wasze 1% podatku przekazane w 2017 roku na rehabilitację Jurka, które spłynęło w ostatnim czasie na jego konto.
Życzymy wszystkim przyjaciołom i sympatykom radosnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz pięknego nowego 2019 roku!